z-winnickiego-wzgorza.pl

Ogród, Krzewy, Rośliny

Nie każdy rozumie, iż niektóre krzewy zostają kolorową dekoracją ogrodu również zimą. Zdrewniałe łodygi czynią je bardziej wytrzymałymi na warunki atmosferyczne. Potrafią kwitnąć, chociażby gdy panuje lekki przymrozek, a drugie rośliny zimują opatulone włókniną ogrodniczą. Kolorowe kwiaty oraz dekoracyjne pędy krzewów tworzą malowniczy wyraz na tle ogrodu przysypanego śniegiem.

O jakich gatunkach mowa i czy są proste w ogrodowej hodowli?

Oczary – są rodzajem krzewu, jaki przez całą zimę syci oko podłużnymi kwiatami o nitkowych płatkach oraz przyjemnej, złotej barwie. Są proste w uprawie, ale należy chronić je przed silnym wiatrem, a w czasie letnich miesięcy obficie nawadniać.
Jaśmin nagokwiatowy – jest krzewem dość egzotycznym, bo pochodzącym z Chin, jednak dobrze radzi sobie również w polskim ogrodzie. Słynie z intensywnie żółtych kwiatów osadzonych na opadających pędach. Wymaga regularnego przycinania, jakie ułatwi mu w zachowaniu estetycznego wyglądu.
Wawrzynek wilczełyko – to roślina, o drobnych fioletowo-różowych kwiatach, jakie pojawiają się zazwyczaj w lutym i zapowiadają rychłe nadejście wiosny. Można go posadzić chociażby w półcieniu, ale aby się przyjął trzeba zadbać o urodzajne podłoże.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Katalog niesamowitych zdjęć