z-winnickiego-wzgorza.pl

Wiertło fi 40 do metalu

Wiertło fi 40 do metalu to produkt, który przyda się niejednemu specjaliście w dziedzinie majsterkowania. Produkty te służą do wykonywania odwiertów w materiale. W zależności od materiału, z którego zostały wykonane wiertła można podzielić je na trzy kategorie: jednolite, łączone, a także składane.

Wiertło fi 40 do metalu podobnie jak inne rodzaje wierteł swoje zastosowanie znalazły w wykonywaniu otworów w metalu. Otwory można wykonywać na szereg różnych sposobów. Na gotowo, czyli bez potrzeby dalszej obróbki, z potrzebą wykonania dalszej obróbki i typowo pod gwinty.

W przypadku mniejszych wierteł, produkty te wykorzystywane są z chwytem walcowym. Dzieje się tak, ponieważ siły, które występują w trakcie obróbki są małe. Z kolei w przypadku, gdy mamy do dyspozycji wiertło fi 40 do metalu, pojawiają się większe opory skrawania. Takie artykuły tworzone są z wykorzystaniem płetwy Morse’a co powoduje, że siła skręcająca kieruje się na płetwę, a nie na walcowy chwyt omawianego narzędzia. Tego typu wiertła można nabyć w dobrej jakości za pośrednictwem sklepu internetowego Artykuły Techniczne.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz

Katalog niesamowitych zdjęć